Електрика

Постійни струм

r

Пості́йний струм — електричний струм, напрямок протікання якого не змінюється з часом.Інакше — прямий (постійний, незмінний) струм це спрямований в один бік потік електричних зарядів. Постійний струм може текти крізь провідник, такий як дріт, але також може протікати крізь напівпровідники, ізолятори або навіть крізь вакуум, як у електронних чи іонних пучках . Цей електричний струм тече в постійному напрямку, що відрізняє його від змінного струму.

Змінний струм

r

Змінний струм , на відміну від струму постійного, безперервно змінюється як за величиною, так і за напрямком, причому зміни ці відбуваються періодично, тобто точно повторюються через рівні проміжки часу. Щоб викликати в ланцюзі такий струм, використовуються джерела змінного струму, що створюють змінну ЕРС, періодично змінюється по величині і напряму. Такі джерела називаються генераторами змінного струму.

a

Закон Ома

r

Вспоминаем формулировку закона Ома: сила тока на участке цепи прямо пропорциональна напряжению, приложенному к этому участку, и обратно пропорциональна сопротивлению. Теперь разберем эту, не самую, на первый взгляд простую, формулировку. Первое понятие: сила тока на участке цепи прямо пропорциональна напряжению, приложенному к этому участку. Это понять довольно несложно: прямая зависимость: чем выше прикладываем напряжение, тем большую получаем величину тока! Выше напряжение - сильнее ток! Второе понятие: и обратно пропорциональна сопротивлению. Тут тоже довольно понятно: чем выше сопротивление, тем ниже сила тока.

подтема

a

подтема

a

індукційний струм

r

Індукційний струм у замкненому провідному контурі виникає кожного разу при зміні магнітного потоку, який пронизує провідний контур.

a

Вольтметр

r

Вольтметр є електричним приладом, відноситься до класу «гальванометри», призначений, щоб визначати електрорушійну силу і напругу. Одиниця виміру – Вольт. Підключається прилад паралельно джерелу електричної енергії або ж навантаженні електричного кола.

a

Амперметр

r

Амперметр – прилад для вимірювання сили струму в амперах. Шкалу амперметрів градуюють в мікроамперах, міліамперах, амперах або кілоамперах відповідно з межами виміру приладу.

Kattintson ide a térkép középre állításához
Kattintson ide a térkép középre állításához