Categories: All - ресурси - клімат

by Каліннікова Наталія 14 hours ago

4

Острівні країни Океанії

Океанія представляет собой обширную территорию, включающую множество островов в центральной и южной частях Тихого океана. В состав Океании входят такие страны и регионы, как Новая Зеландия, Новая Гвинея, Микронезия, Меланезия и Полинезия.

Острівні країни Океанії

Острівні країни Океанії

Океа́нія — загальна назва для островів центральної та південної частини Тихого океану між 30° пд. ш. і 30° пн. ш., включаючи Нову Зеландію і Нову Гвінею;

Площа 1,26 млн км²;


Рельєф: довжина від Тропіка Рака на півночі до краю Нової Зеландії; Ширше Океанію можна розділити на групи вулканічних і коралових островів або на основі етнічного походження їхніх мешканців: Мікронезія (ГуамКірибатіМаріанськіМаршаллові і Каролінські острови); Меланезія (Нова ГвінеяВануатуНова КаледоніяФіджіСоломонові острови) і Полінезія (ГаваїТонгаСамоаТувалуФранцузька Полінезіяострови Лайн).

Полінезія

Полінезія  — група островів Океанії, розташованих в центральній частині Тихого океану, між 23°30'пн.ш. — 28°пд.ш. і 176°с.д. — 109°20'з.д.

Відео про Полінезію

Нині у Полінезії сформувалися чотири незалежні держави: Нова Зеландія, Тонга, Самоа, Тувалу. Острови Кука і Ніуе — це самоврядні території у вільній асоціації з Новою Зеландією. Решта територій є залежними.

Більшість островів розташована у тропічних та екваторіальних широтах, тому клімат жаркий вологий та сезонно вологий. Більша частина Нової Зеландії лежить у межах помірного кліматичного поясу.

Рельєф Нової Зеландії переважно гірський і високогірний,

дуже розчленований. Окраїнами островів простягаються низовинні рівнини.

Об’єднує острівні території у межах «Полінезійського

трикутника»: Гаваї, Нова Зеландія та острів Пасхи. Площа суходолу Полінезії становить лише 26 тис. км 2 (без урахування Нової Зеландії), проте за охопленням океанічних просторів вона більша за Мікро- та Меланезію

разом узяті. Більшість архіпелагів — це вулканічні острови, довкола яких утворилися коралові рифи, формуючи групи атолів. Виняток становлять

острови Нової Зеландії та Норфолк, що є частинами давнього затопленого суходолу.

Гаваї

Гава́ї — штат США з 21-го серпня 1959 р. на Гавайських островах у Тихому океані. Острови штату, які в XIX столітті мали назву островів Сендвіча, розташовані на відстані 3700 км від північноамериканського материка.

Нова Зеландія

Нова́ Зела́ндія — суверенна острівна держава у південно-західній частині Тихого океану. Розташована на двох великих островах: Північний і Південний  та близько 600 прилеглих дрібніших островів. Столиця країни — місто Веллінгтон, найбільше місто — Окленд. Населення Нової Зеландії становить близько 5,395,410 осіб (станом на серпень 2024 року). Держава побудована на принципах конституційної монархії й парламентської демократії і належить до розвинених країн світу. На чолі держави стоїть король Нової Зеландії — Чарльз (Карл) III.

Меланезія

Мелане́зія — сукупність острівних груп в Тихому океані, чиї корінні мешканці не говорять ні полінезійськими, ні мікронезійськими мовами, а також є темношкірими. Меланезія розташована на північному сході від Австралії.

Відео про Меланезію

Меланезія має кращі запаси мінеральних ресурсів

порівняно з іншими частинами Океанії. Так, у Папуа-Новій Гвінеї є поклади золота, міді, нікелевих, кобальтових і молібденових руд, невеликі поклади

нафти і газу.

Більша частина Меланезії розташована між екватором та Південним тропіком, тому клімат вологий і жаркий.

На островах, густа мережа коротких, але доволі

повноводних річок. В екваторіальній частині Меланезії поширені вічнозелені вологі тропічні ліси. Південніше переважають мусонні ліси та савани.

Меланезія займає західну частину Океанії, розташована на північному сході від Австралії. Її утворюють: Папуа - Нова Гвінея, острови Санта-Крус, архіпелаг Бісмарка, Нові Гебриди, архіпелаг Луізіада, Нова Каледонія, Соломонові острови, острови Фіджі. Площа – 969 тис км², з яких

6/7 припадає на Нову Гвінею.

Фіджі

Респу́бліка Фі́джі — країна, що складається з 322 островів Меланезії в південно-західній частині Тихого океану, близько 110 островів — населені; площа 18 333 км²; столиця Сува; найбільші острови Віті Леву (10 338 км²) і Вануа Леву (5550 км²), гористі, вулканічного походження, покриті тропічним лісом; політична система — суверенна демократична республіка; експорт: цукор, кокосова олія, деревина, консервована риба, золото; важливе джерело доходу — туризм; населення 758 тис. (1989) (46 % фіджійців, що мають 80 % землі, і 49 % індійців, привезених у 19 столітті для роботи на цукрових плантаціях); мови: англійська, фіджійська, фіджійська гінді.

Соломонові острови

Соломо́нові острови́ або Соломо́ни (англ. Solomon Islands, the Solomons) — країна в західній частині Тихого океану на схід від Нової Гвінеї, складається з декількох сотень островів.

Мікронезія

Мікроне́зія  — назва регіону в Тихому океані. Регіон оточений Філіппінами на північному заході, ІндонезієюПапуа Новою Гвінеєю і Меланезією на заході та південному заході, і Полінезією на сході.

Відео про Мікронезію
Економіко-географічне положення
Природні ресурси

Надра мікронезійських островів бідні на корисні

копалини. Головним мінеральним багатством є фосфорити.

Клімат

Субрегіон розташований між екватором і Північним тропіком, тому для нього характерні цілорічні високі температури повітря зі зменшенням зволоженості у північному напрямку. Найбільш посушливий період триває з грудня по червень.

Природні умови

Маріанські та Каролінські острови є вершинами підводних вулканів, складених лавами та іншими продуктами вивержень.

Склад території

Цей субрегіон простягається на північ від Меланезії. Він

охоплює близько 2100 островів із сумарною площею суходолу 2,7 тис. км 2 й акваторією океану у 7,4 млн км 2 . Серед найбільших архіпелагів — Каролінські, Маріанські, Маршаллові острови, архіпелаг Гілберта, також

острови Науру та Гуам. Більшість островів є невеликими за розмірами, вулканічного та коралового походження. В основному атоли.

Кірибаті

Респу́бліка Кіриба́ті  — острівна держава, розміщена на островах та атолах у центральній та західній частині Тихого океану, що складається з трьох груп коралових атолів і вулканічного острова. Межує на заході з територіальними водами Маршаллових Островів та Федеративних Штатів Мікронезії, на заході та південному заході з територіальними водами Науру, Соломонових Островів та Тувалу, на півдні та південному сході межує з територіальними водами Токелау, островів Кука та Французької Полінезії, на півночі та північному сході межує з нейтральними тихоокеанськими водами. Довжина прибережної лінії 1143 км. Загальна площа островів становить 726,34 км². Населення становить 92 533 особи (2005 р.). Столиця Кірибаті — Південна Тарава. Незалежність колонії Острови Гілберта від Великої Британії була проголошена 12 липня 1979 року, того ж року вона була офіційно перейменована на Республіку Кірибаті.

Маршаллові острови

Респу́бліка Марша́ллові Острови́ — тихоокеанська держава в Мікронезії. Межує на заході та південному заході з територіальними водами Федеративних Штатів Мікронезії, на півдні — з територіальними водами Кірибаті, з інших боків — з нейтральними водами Тихого океану. Довжина прибережної смуги — 370,4 км. Республіка Маршалові Острови розташована на 29 атолах і 5 островах архіпелагу Маршаллові острови, який складається з ланцюгів Ралік і Ратак. Загальна площа суші — 181,3 км²; території, зайнятої лагунами, — 11 673 км². Населення Маршаллових Островів — 72 191 особа (2015, оцінка). Столиця — Маджуро.